برنامه لیگ IOT ایران – منطقه شمال غرب


معرفی رویداد:

مرکز نوآوری اینترنت اشیاء (آیوتیک)، لیگ IOT ایران را باهدف شناسایی تیم های توانمند شهرستانی در حوزه هوشمندسازی و ارایه خدمات مبتنی بر اینترنت اشیاء (IOT) برگزار می نماید. اولین دوره از این لیگ در بخش شمالغرب کشور، در شهر تبریز و همزمان با جشنواره ربع رشیدی برگزار خواهد شد.
برای آماده سازی تیم ها و ایجاد زمینه دانشی و اطلاعاتی مناسب درباره موضوعات مورد رقابت میان تیم‌ها، یک پیش رویداد قبل از برگزاری مسابقه طراحی شده که در آن مباحث کلیدی مربوط به 4 موضوع اصلی لیگ (بهینه سازی مصرف انرژی، شهر هوشمند، خانه هوشمند و هوشمندسازی حمل‌و‌نقل)، به ثبت نام ‌کنندگان ارایه خواهد شد.

شرایط ثبت نام دررویداد:

علاقه مندان برای حضور در این رویداد ملی، تا ۷آبان ماه مهلت دارند تا با مراجعه به سایت www.tabriz.ict.gov.ir و یا www.evand.com و یا با تکمیل فرم ثبت نام، اطلاعات خود را به دبیرخانه رویداد ارسال نمایند تا پس از بررسی 11 اولیه برای حضور در پیش رویداد در تاریخ آبان ماه در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی دعوت شوند.


پس از برگزاری پیش رویداد و مشخص‌شدن موضوعات مورد علاقه هر تیم، تیم‌ها به مدت 10 روز زمان خواهند داشت که با هم‌تیمی‌های خود روی ایده انتخابی خود کار کنند و پرزنت اولیه خود را آماده نمایند.
در نهایت تیم‌ها در روز 23 آبان ماه در حضور داوران، طرح خود را ارایه خواهند کرد و نتایج نهایی روز بعد همزمان با اختتامیه جشنواره و نمایشگاه ربع رشیدی، اعلام خواهد شد.
تیم‌هایی که موفق به کسب رتبه اول تا سوم شدند، علاوه بر دریافت جایزه اولیه لیگ، به مسابقه نهایی لیگ راه خواهند یافت. در مسابقه نهایی که بهمن‌ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد، برگزیدگان اول تا سوم هر منطقه با هم به رقابت خواهند پرداخت.