ایران کشور جهان سومی نیست/ حمایت از نخبگان در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: صندوق شکوفایی و نوآوری با پیگیری های صورت گرفته یک سالی است که در تبریز تاسیس شده است و تسهیلاتی را به شرکت های دانش بنیان ارائه می دهد که انشاالله امسال با افزایش سرمایه، بودجه تسهیلات این شرکت ها به یکصد میلیارد تومن خواهد رسید. وی افزود: دانش بنیان یک معقوله تازه و نوپا است که در سال 89 با تصویب قانون مجلس شروع به کار کرده است و باعث افتخار است که امروز نزدیک به هشت هزار شرکت دانش بنیان در کشور تاسیس شده است و  400 هزار میلیارد گردش مالی دارد و یک سوم گردش عمومی دولت را به خود اختصاص داده است .

به گزارش روابط عمومی ستاد اجرایی نمایشگاه رینوتکس2022، علیرضا منادی گفت: تبریز یک شهر دانش بنیان و دارای دانشگاه ها و اساتید مهمی است و نمایشگاه رینوتکس در این استان برگزار شده است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: قانون جهش تولید دانش بنیان در رابطه با حمایت از این شرکت ها در مجلس به تصویب رسید که دارای 20 ماده می باشد که تمامی موانع از مسیر شرکت های دانش بنیان برداشته شده است.
وی ادامه داد: صندوق شکوفایی و نوآوری با پیگیری های صورت گرفته یک سالی است که در تبریز تاسیس شده است و تسهیلاتی را به شرکت های دانش بنیان ارائه می دهد که انشاالله امسال با افزایش سرمایه، بودجه تسهیلات این شرکت ها به یکصد میلیارد تومن خواهد رسید.
منادی اضافه کرد: در نهایت با تمام قوا تلاش خواهد شد تا دانشمندانی که در مسیر شرکت های دانش بنیان تلاش می کنند با توجه به ظرفیت این قانون حمایت شوند.

وی افزود: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری که سال 1401 سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی نام گذاری شده است، این امر محقق می شود و نخبگان اتفاقات بزرگی را رقم خواهند زد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: ایران کشور جهان سومی نیست، ایران در تولید علم در سطح جهانی رتبه 14 را در 220 کشور به خود اختصاص داده است و طبق مجله  نیو ساینتیست آمریکا ایران در زمینه علمی در این 30 سال اخیر به اندازه 300 سال پیشرفت داشته است.
وی خاطرنشان کرد:  دانشمندان این کشور  در مرزهای دانش حرکت می کنند و به امید خدا باعث افزایش دانشمندان بشتر و علم بیشتر خواهیم شد.
انتهای پیام/